Kasa Fiskalna Novitus VEGA Taxi

Kasa Fiskalna Novitus VEGA Taxi

Opis

Novitus VEGA Taxi jest profesjonalną kasą fiskalną przeznaczoną do stosowania w taksówkach.

Novitus VEGA Taxi została od podstaw zaprojektowana pod kątem specyfiki pracy taksówkarzy, zgodnie z ich sugestiami oraz przy zastosowaniu najnowszej technologii w dziedzinie mikroelektroniki.

Wymiary urządzenia Novitus VEGA Taxi sugerują, iż jest to raczej kalkulator, podczas gdy w rzeczywistości jest to nowoczesne i w pełni funkcjonalne urządzenie fiskalne. Kasę VEGA Taxi można łatwo zamontować w dowolnym miejscu pojazdu, za pomocą specjalnego uchwytu, tak aby jej obsługa była wygodna, komfortowa oraz nie wpływała negatywnie na bezpieczeństwo jazdy. Wyjątkowo niski profil kasy (głębokość kasy ustawionej w pozycji pionowej), znacznie niższy niż innych specjalizowanych kas dostępnych na rynku, powoduje, iż niezależnie od sposobu montażu, VEGA Taxi zajmuje znikomą przestrzeń w samochodzie.

Kompatybilność 
VEGA Taxi współpracuje z następującymi taksometrami:

  • TX 06 – fiskalny,
  • ?TAX plus – fiskalny,
  • CEZAR – fiskalny (producent: CB ELECTRONICS)

Mobilność 
Kasa VEGA Taxi nie jest na stałe zintegrowana z taksometrem. W związku z tym w każdej chwili w prosty sposób (wyciagnięcie kabla, brak plomby) można ją odłączyć od taksometru, zabrać np. do domu w celu opracowania raportów i analiz, chroniąc tym samym urządzenie fiskalne przed kradzieżą (w myśl obowiązujących przepisów kradzież urządzenia fiskalnego pociąga za sobą konieczność zwrotu kwoty odpisu, a na zakup kolejnego urządzenia nie przysługuje odliczenie).

Łatwość obsługi 
VEGA Taxi wyposażona jest w czytelny, ciekłokrystaliczny, podświetlany i alfanumeryczny wyświetlacz operatora, który jednocześnie pełni funkcję wyświetlacza dla klienta. Klawiatura kasy jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Jej klawisze rozmieszczone są w sposób zapewniający szybką i wygodną obsługę.

Funkcjonalność
Kasa VEGA Taxi umożliwia drukowanie wielu raportów: np. dobowy (fiskalny) okresowy pełny i skrócony, miesięczny pełny lub skrócony, stanu kasy, raport kasjera, raport rozliczeniowy oraz raport ustawień taksometru, co znacznie ułatwia prowadzenie wszelkich zestawień i rozliczeń.

Duże możliwości
Kasę podłącza się do taksometru współpracującego z kasą VEGA Taxi i od tego momentu, z taksometru przesyłane są wszelkie informacje konieczne do wystawienia paragonu za kurs taksówki. Po rozpoczęciu kursu istnieje możliwość wybrania dodatkowych opcji dotyczących rozliczenia tego kursu: udzielenia rabatu za usługę wybrania opcji “cena umowna”. Dostępna jest w tym czasie również opcja anulowania rozpoczętego paragonu, wykorzystywana w przypadku rezygnacji klienta z kursu.
Po zakończeniu kursu kasa VEGA Taxi drukuje automatycznie paragon, na którym widnieją czasy rozpoczęcia i zakończenia kursu, przejechana odległość, numer boczny taksówki, ew. rabat, kwota opłaty za kurs z rozbiciem na poszczególne taryfy oraz ilość jednostek taryfowych. Możliwe jest również zarejestrowanie dopłaty za usługi dodatkowe (np. zamówienie taksówki, wniesienie bagażu itp.).

Parametry

Nazwa VEGA Taxi
Typ Specjalizowana kasa fisklane dla taksówek
Przeznaczenie Taksówki
Liczba towarów 64
Liczba stawek PTU 10
Liczba stawek VAT 7 konfigurowalnych jako: normalna, zwolniona, ryczałtowa i ryczałt
Liczba numerów samochodów taxi 10
Liczba kasjerów 10
Rabaty/narzuty tabela 10 rabatów
Nazwa towaru 18 znaków
Temperatura pracy od -25°C do +55°C
Rodzaj mechanizmu drukującego termiczny
Typ mechanizmu drukującego CITIZEN MLT288
Szerokość papieru 57 mm
Rodzaj klawiatury membranowa
Liczba klawiszy 8
Wyświetlacz pasażer/taksówkarz alfanumeryczny, podświetlany LCD, 2 x 16 znaków, niebieski
Złącza komunikacyjne 1 x RS232C
Współpraca z urządzeniami komputer, taksometr
Zasilanie awaryjne wewnętrzny akumulator
Instalacja samochodowa zakres 10 - 24 V
Szerokość/wysokość/głębokość 90 x 190 x 50 mm
Waga 460 g